Kontakt

Zadzwoń! Doradzimy w wyborze uszczelki.

Telefon: 512 50 30 50

szukaj

Wysokość w mm

Szerokość (z klejem) w mm

Kolor

Koszyk  

Brak produktów

0,00 zł Dostawa
0,00 zł Razem

Realizuj zamówienie

Uszczelki krawędziowe

Uszczelki na krawędź

Uszczelki wciskane na krawędź to jeden z najprostszych i najszybszych sposobów uszczelnienia powierzchni związanych z drzwiami i klapami. Wszędzie tam, gdzie występuje krawędź, którą możemy się posłużyć do zaczepienia uszczelki, oraz płaszczyzna przylegająca do niej, uszczelki krawędziowe świetnie spełnią rolę blokera przed wodą, wilgocią i kurzem, a nawet olejem czy benzyną. Ich uniwersalne właściwości sprawiają, że znajdują zastosowanie w niemal każdej dziedzinie gospodarki. Są nieodzownym elementem motoryzacji - jako uszczelki do drzwi i klap bagażnika, ale także przy zabudowach aut specjalistycznych, w energetyce - rozdzielnice niskiego i średniego napięcia, telekomunikacji - w szafach serwerowych, a także w klimatyzacji i wentylacji - centrale klimatyzacyjne. Podobnie jak uszczelki samoprzylepne, krawędziówki zyskały popularność także w wielu innych miejscach stanowiąc bardzo uniwersalne rozwiązanie uszczelniające.

 

Uszczelka na krawędźNa zdjęciu uszczelka dostępna w sklepie - Uszczelka krawędziowa GST-131-04x20

 

Tak szeroką gamę zastosowań zawdzięczamy kliku podstawowym właściwościom. Przede wszystkim różnorodnością kształtów. Uszczelki możemy dopasować dosłownie do każdej grubości krawędzi. Uszczelnienia posiadają stalowy samozacisk wewnątrz profilu mocującego, dzięki czemu nie potrzeba dodatkowo stosować klejów. Występują one w przeróżnych kombinacjach materiałowych: EPDM, PVC, PVC/EPDM, NBR – w zależności od potrzeb można dobrać właściwy rodzaj uszczelnienia. Np. EPDM jest materiałem odpornym na wysokie i niskie temperatury, jest długowieczny i odporny na warunki atmosferyczne. NBR posiada wysoką odporność na oleje i benzynę. PVC to świetny i bardzo odporny materiał na kwasy, zasady, oleje, benzyny - jednak mniej uniwersalny od EPDM. Dodatkowo wśród uszczelek na krawędzie możemy wyróżnić takie z czołowym profilem uszczelniającym, bocznym, lub bez profilu uszczelniającego. Popularne osłony krawędzi są dostępne w naszym sklepie w wydzielonej kategorii.

Uszczelki na krawędzie z profilem górnym (potoczny bąbel uszczelniający wykonany głównie z miękkiego EPDM umieszczony na górze części montowanej na krawędzi – równolegle do płaszczyzny krawędzi), oraz te z profilem bocznym (bąbel z boku – prostopadle do płaszczyzny krawędzi) posiadają różne kształty i rozmiary. Sklep z uszczelkami Forbox oferuje uszczelki już w niewielkich rolkach. Mając do dyspozycji wybór na niemalże dowolną grubość krawędzi, przy różnorodnym kształcie bąbla i  materiale. Uszczelki wciskane na krawędzie mogą być także wykorzystywane do drobnych prac remontowych w domu jak i w biurze.

Jeżeli potrzebują Państwo wsparcia w wyborze odpowiedniej uszczelki zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą technicznym.